تفاوت تیتان کلراید و تیتان سولفات

مزایا و معایب

یک واقعیت در مورد تیتان این است که دی اکسید تیتانیوم یکی از مواد اولیه استراتژیک است چرا که خاصیت های منحصر به فردی دارد از جمله این خواص قدرت پراکندگی، قدرت پنهان شدن ، تثبیت و بی اثر بودن از نظر خواص شیمیایی می باشند. تیتان در مقیاس صنعتی به دو روش عمده تولید می شود: سولفات قدیمی (از دهه ۲۰) به بعد و کلراید (از اواخر دهه ۵۰). ظرفیت کلی تیتان امروزه در جهان نزدیک به ۶.۴ میلیون تن است، در حالی که ۵۷٪ آن کلراید و ۴۳٪ آن دارای فرآیند تولید سولفات است. بنابراین در اینجا یک سؤال اساسی پیش می آید: آیا تیتان های کلراید از سولفات بهتر هستند یا برعکس؟ خوب ، جواب آسان است زیرا هر دو نوع رنگدانه بسته به حوزه کاربردی که در آن استفاده می شوند ، مزایا و معایب خود را دارند. به طور کلی، مواد کلراید به دلیل داشتن فن آوری تمیز کننده آن، بهتر هستند و ناخالصی کمتری در محصول نهایی ایجاد خواهند کرد و در نتیجه رنگ روشن تر و بلوری تر و شفافتری نسبت به سولفات حاصل می کنند. با این وجود تولیدکنندگان دی اکسید تیتانیوم سولفات طی دهه گذشته سرمایه گذاری های اکولوژیکی زیادی انجام داده اند ، از جمله: کاهش انتشار SOx ، استفاده از اسید سولفوریک زباله و سایر پساب ها یا ساخت سولفات آهنی. این مسائل باعث بهبود بسیاری از تصورات در مورد تیتان سولفات شده است و به کیفیت آن نیز کمک کرده است. امروزه محصولات سولفاتی هم هستند که کیفیت خوبی داشته باشند و از خواص قابل توجهی از قبیل: پراکندگی عالی ، رنگ و ظاهر خوب و دوام بالا و مهم تر از همه قیمت به صرفه تر برخوردار باشند.

کیفیت تیتان کلراید

در نتیجه می توان گفت که فعلا با توجه به فرآیند تولید تیتان کلراید و استفاده گسترده آن تیتان سولفات برای رقابت با تیتان کلراید جهت تولید رنگ های بسیار با کیفیت شانس زیادی ندارد. چرا که امروزه از تیتان کلراید می توان حتی در تولید رنگ های اتومبیلی که مقاومت بسیار بالایی در برابر نور و حرارت دارند استفاده نمود.

قیمت تیتان کلراید

البته از نظر اقتصادی باید گفت که قیمت تیتان کلراید بالاتر از قیمت تیتان سولفات است که با توجهه به گرندهی و درصد خلوص آن برای تولید کنندگانی که کیفیت نهایی محصولاتشان از قیمت آن مهم تر می باشد از اهمیت بسیار بالایی برخوردا نخواهد بود.
شرکت بازرگانی گل پخش در حال حاضر وارد کننده تیتان کلراید، سولفات و پلاستیک از نقاط مختلف دنیا می باشد. مشتریان محترم گل پخش می توانند بسته به نیاز خود و با توجه به حوزه کاربردی که قرار است تیتان خود را در آن به کار گیرند سفارش خود را با کارشناسان فروش ما مطرح کرده تا در سریع ترین زمان ممکن سفارش خود را آماده تحویل ببینند.۱ دیدگاه

پاسخی بگذارید